Rychle a spolehlivě

Pracovní vízum do Ruska

Pracovní vízum do Ruska není zase tak náročné vyřídit, pokud ovšem víte jak a kam se máte obrátit v jednotlivých krocích. Ne každý má ovšem čas a náladu na „úředního šimla“ a raději si své pracovní vízum nechá vyřídit specialisty. Na internetu se dá nalézt mnoho firem, které Vám za poplatek v co nejkratší době pracovní vízum do Ruska vyřídí.

Pokud si ovšem chcete pracovní vízum vyřídit na vlastní pěst, pak byste měli vědět, že je nutné mít platné klíčové dokumenty a začít se vším včas. Pracovní vízum, ale i jakýkoliv jiný typ víza Vám může vystavit pouze ruský konzulát v České Republice. V Česku se nachází jen tři konzuláty – Praha, Brno, Karlovy Vary. Zde si podáte vyplněnou žádost o pracovní vízum do Ruska. Spolu s žádostí musíte mít i platný pas, zdravotní pojištění platící i v Rusku a od obou dokumentů kopie. Dále budete ještě potřebovat svou aktuální fotografii a pozvánku do Ruska, kterou Vám vystaví firma, do které budete cestovat. Pracovní vízum Vám bude vystaveno přibližně po jedenácti dnech, případně i po třech, ale to pouze v případě, že si připlatíte dvojnásobek ceny. Pracovní vízum, ale i jiná víza stojí přibližně tisíc korun. Ceny za pracovní vízum do Ruska se mohou lišit dle jednotlivých firem, proto nepočítejte s jednotnou cenou. Pracovní vízum do Ruska platí zpravidla 90 dní s tím, že si jej můžete prodloužit ještě v Rusku.

Bohužel ani pracovní vízum Vám nezaručí jistý vstup na ruské území, protože pohraniční orgány Vám mohou vstup v odůvodněných případech znemožnit. Pokud ale máte své pracovní vízum správně vyřízeno, pak by neměl nastat problém. V případě vyřizování jakéhokoliv víza se vyplatí vše řešit včas, kontrolovat si platnost všech dokumentů a případně také počet vstupů, které můžete s Vašim vízem uplatnit. Podaří se Vám předejít mnoha zbytečným problémům.