Rychle a spolehlivě

Ruské vízum

 

Není nic nového, že v životě mohou nastávat nelehké situace. Jednou z nich může být povinnost vycestovat do zahraniční. Problém nastává hlavně, pokud nemáte s danou situací vůbec žádné zkušenosti. Zaměstnavatel do Vás vložil důvěru, že si cestu zorganizujete svépomocí. Cestujete například do Ruska. Nabízí se tedy otázka čím začít?

Je zde možnost si nechat vše zařídit od specializované společnosti, nicméně, taková služba není zadarmo. Pokud se rozhodnete zařídit si cestu na vlastní pěst, nejprve si zjistěte, zda potřebujete k vycestování nějaké dokumenty a pokud ano, tak jaké. V případě Ruska se bude jednoznačně jednat o ruské vízum. Bez něj Vás do Ruska nevpustí a budete si o něj muset zažádat. Pokud pocházíte z České republiky, obraťte se na ambasádu v Praze, v Brně nebo v Karlových Varech. Jsou to totiž jediná místa, kde Vám mohou ruské vízum v České republice vystavit.

Dále je nutné mít řadu kopií. Do těchto kopií se řadí zejména kopie cestovního pasu (musíte samozřejmě předložit i originál s platnou fotografií), dále je to kopie zdravotního pojištění (které ale musí být platné i v Rusku).

Další „specialitou“ je pozvánka. Pozvánka anebo turistický voucher je nutný pro vstup na území Ruské federace. Existují dva druhy a tím je turistická pozvánka anebo služební.  Mnohé společnosti, které se těmito službami zabývají, Vám zprostředkují ruské vízum a zároveň jsou schopny Vám toto pozvání zařídit taktéž. Jinou možností je pozvání od soukromé osoby. Pokud cestujete služebně, jedná se o věc domluvy s Vaším zaměstnavatelem.

Nejdůležitějším dokumentem zůstává jednoznačně ruské vízum. Víza do této země mají různou platnost, a proto by bylo vhodné taktéž popřemýšlet nad tím, jak dlouho budete v zemi pobývat a zda se tedy vyplatí si opatřit ruské vízum s delší platností.

Je důležité mít vyřízeny všechny tyto dokumenty a ujistit se o jejich platnosti, protože bez nich Vás do Ruska nevpustí. Pokud je tedy všechno v pořádku, pak Vám tedy přejeme šťastnou cestu a příjemný pobyt v Rusku.