Rychle a spolehlivě

Rusko víza

Rusko víza

V loňském roce proběhla médii zpráva o možném zrušení povinnosti disponovat vízem při cestě do zahraničí. Tato novinka by zasáhla hlavně Rusko a země Evropské Unie. Rusko je této změně velmi nakloněno a to hlavně z důvodu plánovaných olympijských her v Soči. Bezvízový styk chce zavést do roku 2014, nicméně Evropské země jsou k této změně poněkud skeptické a obávají se přílivu imigrantů v čele s mafií. Rusko toto ovšem popírá.

Jestli se tato změna uskuteční nebo neuskuteční a nakolik bude prospěšná, je zatím ve hvězdách. Pokud budete v dohledné době cestovat do Ruska, tak aktuální podmínky pro vstup na území Ruské federace zůstávají stejné. To znamená, že vyřízení víza se nevyhnete.

Rusko víza se dají získat v České republice jen na třech konzulátech. Jedná se o Brno, Karlovy Vary a Prahu. Konzuláty mají otevřeno každý pracovní den a pro podání žádosti se musíte dostavit v ranních hodinách. Vzor žádosti je k nalezení na internetu. Víza se vydávají zhruba po třech až deseti dnech. V případě tří dnů se jedná o expresní víza a v případě deseti dnů se jedná o standardní dobu pro vydání víza. Cena se pohybuje kolem jednoho tisíce korun, v případě expresního víza je to více. Existují dokonce skupiny osob, pro které víza nejsou povinné.

Kromě Rusko víza při vstupu do země vyžaduje taktéž další dokumenty, jako je například pozvánka. Pokud cestujete z pracovních důvodů, pak ji obdržíte od obchodního partnera, za kterým cestujete. Bude mít podobu zvacího dopisu. Pokud cestujete pouze za rodinou nebo za přáteli, pak ji Vám bude zaslána od těchto známých. Pokud v Rusku nikoho nemáte, pak je tu ještě jedna možnost a tou je objednání pozvánky na internetu. Vyjde na pět set korun.

Rusko je zemí s bohatou historií a mnoha zajímavostmi. Pokud sem budete cestovat, pak si dopředu rozmyslete, kolikrát budete vstupovat a odjíždět z této země. Byla by škoda nenavštívit památky, i když třeba jen v Moskvě, když už se zde budete nacházet. Jinými možnostmi je třeba návštěva ostrovů přilehlých k Rusku nebo třeba návštěva Bajkalského jezera, které se v Rusku nachází. Za shlédnutí stojí třeba i citadela Derbent.