Rychle a spolehlivě

Víza Rusko

Jak vycestovat do Ruska bez nervů

Víza Rusko

První věc, kterou je potřeba před vycestováním do této krásné země vyřídit, je podat žádost o vyřízení víza Rusko. Tuto žádost podáváte na dvou místech v České republice – v Praze nebo v Brně. Formuláře k vyřízení víza Rusko bývají ke stažení na internetu. Popřípadě můžete oslovit prověřenou cestovní kancelář nebo si nechat vyřídit víza Rusko přes internet. Záleží na tom, co je pro vás pohodlnější. Já bych se přiklonila k tomu, že pokud cestujete do Ruska poprvé, je lepší nechat si víza Rusko vyřídit někým, kdo už v tom má jisté zkušenosti.

Co je vše potřeba pro vyřízení víza?

Pro vyřízení víza Rusko musíte mít platný cestovní pas a sjednané zdravotní pojištění. Pak už stačí správně vyplnit formulář vízové ankety, přiložit k dokumentům standardní pasovou fotografii, kopii zdravotního pojištění, turistický voucher a také kopii cestovního dokladu. A po určité době vám vízum přijde poštou.

Jak se do Ruska dostat?

Nejčastější a nejoblíbenější způsob dopravy do Ruské federace je využít služeb leteckých aerolinek. Do hlavního města Ruska – do Moskvy – můžete letět prakticky ze všech větších letišť a přistanete nejspíš na letišti Šeremětěvo. Na místě pak můžete, pokud nemáte sjednané z cestovní agenturou či hotelem odvoz, k přepravě využít taxík či otrlejší městskou hromadnou dopravu.

Kolik mě to bude stát?

Samozřejmě záleží na typu hotelu, jak dlouho dopředu jste si pobyt sjednávali a také kolik moc peněz chcete utratit za suvenýry či běžnou denní spotřebu. V současnosti je však v Moskvě dráže než u nás, a s tím je potřeba při tvorbě svého dovolenkového či pracovního rozpočtu počítat. Cena jídla je zhruba dvakrát větší, ale nedá se paušalizovat. Také záleží na tom, s jakou kvalitou jídla se spokojíte.

Na co si dát pozor?

Určitě na pochybné známosti, které turisti lákají jako můru plamen. Na ty si opravdu dejte pozor, abyste pak nepřišli o finance, doklady či zavazadlo. Taky je nutné se hned po příjezdu zaregistrovat na policii. Hotely to často zařizují za své klienty, záleží na domluvě. Přesto se raději informujte co nejdřív. Poplatek se pohybuje okolo 30 rublů. Pokud cestujete po více hotelích, je vždy nutné se znovu zaregistrovat.