Rychle a spolehlivě

Vízum do Ruska

 

V poslední době se pozornost českých firem i podnikatelů stále více zaměřuje na východní trh, jehož podstatnou součástí jsou i země Ruské federace. Kromě jazykových znalostí a manažerských dovedností jsou občané ČR povinni zařídit si vízum do Ruska, které opravňuje ke vstupu na území Ruské federace.

Čeká-li i na Vás služební cesta, neotálejte s pořízením víza do Ruska příliš dlouho. Pro opakovaný vstup na území Ruské federace (využitelné právě v rámci obchodního styku) je nejvýhodnější business (též služební) vízum do Ruska. Velkou výhodou oproti turistickému vízu, kde je počet vstupů omezen, je možnost nastavení počtu vstupů a délky pobytu „na míru“ v závislosti na požadavcích a potřebách Vás, nebo Vašeho zaměstnavatele.

Služební víza mají platnost 1 měsíc (1 vstup), 3 měsíce (1 a 2 vstupy), 6 měsíců (více vstupů, pobyt v délce až 90 dnů pro jeden vstup) a 1 rok (více vstupů, pobyt v délce až 90 dnů pro jeden vstup v každých 180 dnech). Vyřízení víza standardně trvá 10 pracovních dnů i více v závislosti na délce pobytu na území Ruské federace. Lhůty pro vyřízení jednotlivých druhů služebního víza si můžete prohlédnout na webových stránkách konzulátů v Praze, Brně a Karlových Varech, nebo na stránkách agentur, zabývajících se zprostředkováním víz. Konzulátní poplatek za vízum do Ruska činí 1 020,- Kč, za příplatek je možné standardní dobu vyřízení zkrátit na tři pracovní dny, budete si však muset připlatit téměř dvojnásobek – 2 030,- Kč.

K vyřízení služebního víza do Ruska budete potřebovat následující dokumenty: cestovní pas, platný minimálně 6 měsíců od plánovaného návratu z Ruské federace s volnou dvoustranou, kopii dokladu o cestovním pojištění uzavřeném na celou délku pobytu, jednu barevnou fotografii pasového formátu, ručně vyplněný vízový formulář a tzv. zvací dopis.

Zvací dopis je nezbytnou součásti žádosti o služební vízum do Ruska a musí být vždy originální doklad vyřízený přes migrační úřad Ruské federace. Jedná se o dokument vydaný zvoucí organizací/společností na hlavičkovém papíře psaný v ruském jazyce obsahující tyto nezbytné údaje – razítko a podpis statutárního zástupce, registrační číslo firmy dle vnitrostátních právních předpisů a daňové identifikační číslo (v ČR IČO a DIČ), správně uvedené celé jméno zvané osoby, její státní příslušnost, datum narození, číslo pasu, účel a časové rozmezí návštěvy a počet vstupů.

Vydání business (služebního) víza do Ruska se starají také zprostředkovatelské agentury, s využitím jejich služeb můžete vše zařídit z pohodlí Vašeho domova. Přes webové stránky jednotlivých kanceláří si snadno vybere servis, který Vám bude nejlépe vyhovovat.

Sjednejte si vízum do Ruska pro Vás či Vaši firmu a využijte příležitost navázat nové kontakty s potencionálními zákazníky a odběrateli.