Rychle a spolehlivě

Vízum do Thajska

Vypadalo to jako spontánní akce. Letenky do Thajska se na internetu objevili za skvělou cenu, a tak nás napadlo, že spojíme příjemné s užitečným a vyjedeme pracovat do cizích krajů. Naše okamžité nadšení, ale po pár dnech padlo, stejně rychle, jak vzrostlo. Vízum do Thajska? Proč? Kde? Jak dlouho na to budeme čekat a kolik nás to bude stát?

Ach ta byrokracie, mohli bychom odletět za měsíc a papírování se vyhnout, ale když už, tak pořádně, takže bychom chtěli využít maximální doby pobytu, což by mělo být 3 měsíce. Projíždíme internet a stránky konzulátů, snažíme se posbírat co největší počet informací, které by nám cestu k vízu do Thajska usnadnily nebo dokonce ušetřily i nějaký ten peníz.

Zjišťujeme, že vízum se dá vyřídit jen v Praze nebo Bratislavě, což je pro nás, partu z Moravy docela dálka a náklady navíc. Ovšem naděje umírá poslední a při vyhledávání nacházíme společnost, která nám umožní vyřídit vízum do Thajska přes internet online. Zbývá mi najít můj pas, nechat se vyfotit a odeslat kopii zpáteční letenky. Bomba, vypadá to, že se nám sen vyplní.

Dočkali jsme se. Obálka, kterou otevírám, je přesně ta na kterou týden čekám. Vízum do Thajska je doma. Tak teď už jen zabalit věci, vysvětlit našim, že se určitě vrátím celá a zdravá a hurá do Vídně, odkud náš trip vlastně začíná. Thajsko, těš se!

Naši partneři nabízí i vízum do Thajska: www.thajsko-vizum-letenky.cz